SİVEREK DER YÖNETİMİ GÜVEN TAZELEDİ

0

Derneğimizde tüm üyelerimizin katılımıyla yapılan seçim sonucunda yönetim kurulumuz Sezai Çetin başkanlığında yeniden seçilerek güven tazeledi.

Başkanımız Sezai ÇETİN yaptığı konuşmasında ‘üye ve gönüllülere kongreye katılımlarından dolayı’ teşekkür ederek:

Siverek-Der 2012 yılında Celal KOÇ hocamızın başkanlığında kuruldu. Burada eski başkanımız Celal KOÇ beye derneğimize yaptığı katkılardan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Bir yıldan aşkın süredir dernek başkanlığı görevini yürüterek sizlere layık olmaya çalışmaktayım.

            Siverek-Der olarak amacımız Müslüman fert, Müslüman aile ve Müslüman toplumu oluşturmaktır. Müslüman fert için derneğimizde haftalık derslerimiz yapılmaktadır. Müslüman fertte olması gereken güzel ahlaklı bir insan olmasıdır. Yani tüccar ise ticaretinde herkesin kendisine güvenerek ticaret yapabildiği bir ahlaka sahip olmasıdır. Çünkü içinde bulunduğumuztoplumda; insanlar alışverişinde güvenilir insanlar arıyorlar ve alışverişini o işyerlerinde yapmak istiyorlar. Ayrıca hangi meslekten olursa olsun yaptığı işi en iyi yapmaya çalışan bir fert olmalarını istiyoruz. Böylelikle toplumda işini hakkıyla yapan bir öğretmen, tüccar, doktor, mühendis vb. insanların çoğaldığını göreceğiz.

            Müslüman bir aile oluşması için derneğimizde kadınlara ve çocuklara yönelik haftalık derslerimiz ve seminerlerimiz yapılmaktadır. Bizler inanıyoruz ki ailede İslami bir hava oluşursa beklenen mutlu, huzurlu ve güvenli ailenin oluşması pek de geç olmayacaktır.

            Müslüman toplumun oluşması için yine derneğimizde seminerler, eğitim çalıştayları, ruhi ve ibadi toplantılar düzenlemekteyiz. Aylık olarak sabah namazı buluşmaları, konferanslar, yarışmalar ve farklı etkinlikler ile değerlerimizi canlı tutmaya ve sahip çıkmaya çalışmaktayız.

            Bir toplum kendilerindeki özellikleri değiştirinceye kadar Allah, onlarda bulunanı değiştirmez. (Rad süresi 11) ayetinin uyarınca dernek olarak bizlerde kendimizi Rabbimizin istediği yönde değiştirmek istiyoruz ve bunun için çalışıyoruz. Bu konuda Allah (cc) hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

            Tekrardan dernek başkanlığı görevini bana ve yönetim ekibime verdiniz. Allah (cc) bizleri size ve İslam ümmetine karşı utandırmasın. İnşallah sizlerle beraber Siverek’imiz, İslam ümmeti ve dünyanın bütün mazlumları için umuda vesile oluruz.

            Bu kongremize katıldığınız için Allah (cc) sizlerden razı olsun.

 

Comments are closed.