ÖĞRENCİ DERNEĞİMİZDEN 24 KASIM VE KUTLU DOĞUM HAFTASI ETKİNLİĞİ

0

Siverek Öğrenci Derneği ve Davet ve Kardeşlik Vakfı Siverek Temsilciliği olarak, 24 Kasım Öğretmenler günü ve Kutlu Doğum haftası etkinlikleri kapsamında Siverek ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünü, Siverek’te bulunan çeşitli okulları ve Siverek Devlet Hastanesini ziyaret ettik.

Ziyarete Siverek Öğrenci Derneği adına yönetim kurulu ve öğrencilerinden oluşan kalabalık bir grup katıldı. Ziyaret kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri KAPANOĞLU ve personellerin tebrik ederek, karanfil dağıttık. İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri KAPANOĞLU bu özel ve güzel günde ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Siverek Öğrenci Derneğine teşekkür etti. Daha sonra İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü ziyaret edilerek karanfil dağıttık. Siverek İlçe Halk Eğitim Müdürü Mahmut KIŞLAR ziyarette Siverek Öğrenci Derneğinin Siverek’te eğitim adına yaptığı etkinlik ve faaliyetlerle önemli bir açığı kapattığını söyleyerek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Grup ayrıca çeşitli okulları da ziyaret ederek öğretmen ve idarecilere karanfil ve çeşitli hediyeler dağıttık.

Dernek adına açıklama yapan Siverek Öğrenci Derneğimizin başkanı Mehmet AKELMA, ‘Eğitimin toplumun bütün bireylerini ilgilendiren bir husus olduğunu’ dile getirerek: baba, anne, kardeş, öğretmen, müdür ve bütün personeller olarak ülkemizin geleceği ve eğitimi bizim ellerimizde. Bu geniş eğitim çarkında hepimize pay düşmektedir. Bizler Siverek Öğrenci Derneği olarak bu eğitim sürecinde aktif ve önemli görevler üstlenen eğitimcilerimizin öğretmenler gününü kutlamak ve yine bu vesilesiyle içinde bulunduğumuz kutlu doğum haftasında en büyük eğitimci ve öğretmen olarak gördüğümüz Sevgili Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’in kutlu doğumunu kutlamak istedik. Buradan bütün öğretmen ve eğitimci arkadaşlarımızın öğretmen gününü kutlar hayırlı vesile olmasını dilerim.” diye konuştu.

Kutlu Doğum Haftası etkinliği kapsamında Siverek Devlet hastanesinde hastaları ziyaret ettik. Hasta ve hasta yakınlarıyla sohbetimizden sonra hastalara karanfil dağıtarak geçmiş olsun dileklerinde bulunduk.

Comments are closed.