ÖĞRENCİ DERNEĞİMİZ DÖRDÜNCÜ KARDEŞLİK BULUŞMASINI GERÇEKLEŞTİRDİ

0

              Siverek Öğrenci Derneğimiz tarafından aylık olarak düzenlenen ve liseli kardeşlerimizin yoğun katılım gösterdiği ve aynı zamanda sevgi, kardeşlik, muhabbet ve mutluluğun hakim olduğu öğrencilerle kardeşlik buluşmalarımızın dördüncüsünü düzenledik. Kuran-ı Kerim-i yüzünden okuma ve Kuran’ı Kerim tefsiri ile başlayan programımıza, Yusuf Sami Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mustafa KARAEL hocamız katıldı. Hocamız genç kardeşlerimize günümüzde sosyal medya ve teknoloji bağımlılığına dikkat çekmek amacıyla sosyal medya bağımlılığı ve sosyal medyada Müslüman’ın nasıl davranması gerektiği hakkında bilgiler verdi. Özetle hocamız gençlerimize sosyal medyadan daha çok ailemizle, arkadaşlarımızla ve kardeşlerimizle zaman geçirmemiz gerektiğini ifade ederek bütün zamanımızı medyaya ayırmamızın doğru olmadığını izah etti.

       Sosyal medya ve teknoloji bağımlılığının tıpkı bir sigara ve alkol bağımlılığı gibi bir hastalık olduğunun altını çizen hocamız her bağımlılık gibi bu bağımlılığında kötü bir alışkanlık olduğunu belirtti. Hocamız ayrıca gençlerimize kendilerine ve geleceğe dair öneri ve nasihatlerde bulundu.

       Programımızın devamında öğrencilerimiz arasında yapılan ‘’eski insanlar mı daha mutlu yoksa şimdi ki insanlar mı mutlu’’ konulu münazara yarışması düzenlendi. Eğlenceli ve çekişmeli geçen münazara öğrenci kardeşlerimizden büyük beğeni topladı. Münazarayı kazanan kardeşlerimize hediyeleri takdim edildi. Her ay düzenli olarak düzenlediğimiz ve öğrencilerin ahlak, ilim, kitap okuma, akademik dersler, zamanını verimli kullanma, ibadet, fedakârlık ve sosyal farkındalık gibi özelliklerinin dikkate alınarak seçildiği ayın öğrencisi etkinliğinde bu ayın öğrencisi seçilen Remzi POLAT kardeşimize plaketi takdim edildi. Remzi POLAT kardeşimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

       Kardeşlik buluşmamız yapılan dua ve ikramlarla son buldu.

Comments are closed.