Liseli Gençlerimizden “Şehadet Gecesi” Programı

0

Şehitlerin yolunu kendine yol edinen lise öğrencisi genç kardeşlerimiz,  şehadet ayı şubatta genç kardeşlerine yönelik çağdaş şehadet önderlerinin hayatlarını ve mücadelelerinin anlatıldığı bir program düzenlediler.

Sunuculuğunu Şeyhmus Şüküroğlu”nun yaptığı program Berat Çınar kardeşimizin anayasamız Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Açılış konuşmasını Yunus Yağma kardeşimiz yaptı. Açılış konuşmasının ardından “Şehadet ve Şahitlik” konulu sinevizyon gösterisi izlendi.

Sinevizyon gösterisinden sonra Muhammed Çakmak kardeşimiz, “İslam dininin özgürlük, bağımsızlık ve hakimiyetten daha azına razı olmadığını onlara öğretin!” diyerek bize hedefimizi gösteren “İslam, her türlü zumla karşı bir ihtilaldir.” sözüyle bizlere cihad yolunu açan çağımızın önderi Şehit İmam Hasan el-Benna’nın hayatını anlattı. Mahmut Karadağ kardeşimizin okuduğu şiirin ardından, kardeşlerimizin seslerinden “Şehitler Geçidi” adlı video çalışmasıyla Şeyh Ahmed Yasin, Seyyid Kutub, Malik el Şahbaz (Malcolm X), Şeyh Saidi Kurdi, Metin Yüksel, Şamil Basayev, Mavi Marmara Şehitleri gibi şehadet önderlerinin hayatları ve mücadeleleri anlatıldı.

Video gösterisinin ardından Abbas  Ekincioğlu ile Mehmet Yardımcı kardeşlerimiz şehitlik özlemini dile getiren ezgiler seslendirdiler. Program katılımcı kardeşlerimizin şehitlik üzerine ahitleşmesinin ardından sona erdi.

Programa katılan kardeşlerimize güzel bir şehadet gecesi yaşatan lise öğrencisi kardeşlerimizden ve emeği geçen diğer kardeşlerimizden Allah razı olsun. Rabbimiz; genç kardeşlerimizi, bizi ve tüm ümmeti şehitlerin yolundan gidenlerden eylesin. Rabbimiz, bizleri şehitlerin şefaatine nail eylesin. Rabbimiz, şehitliği hepimize nasip etsin, şehitlik nasip olmasa da kalbimizde cihad aşkıyla son nefesimizi vermeyi nasip eylesin. (âmin)

Comments are closed.