15 TEMMUZ ŞEHİTLER KOŞUSU

0

Siverek Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Siverek-Der) tarafından 15 Temmuz şehitleri anısına koşu düzenlendi.

KOŞU1

Siverek’te bulunan Liseler arasında düzenlenen yarışmaya yoğun ilgi gösteren öğrenciler yaklaşık 2 km olan koşu parkurunda kıyasıya yarıştı.Koşu Mehmetçik kavşağından başlayarak yeni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde son buldu. Koşunun sonunda birinci Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesinden Bünyamin Caşka, ikinci Mustafa Kemal Anadolu Lisesinden Hakan Ünlü, üçüncü Karacadağ Anadolu Lisesinden Mazlum Karaca yarışmayı derece ile bitirdi.

 

Siverek-Der İlçe Başkanı Celal Koç yarışma sonunda yaptığı açıklamada “15 Temmuz darbesine karşı yapılan direniş ruhunu canlı tutmak amacıyla ilçemizde bulunan “Liseler Arası 15 Temmuz Şehitler Koşu Yarışması” düzenleme kararı aldık. Ülkemizin son zamanlarda içinden geçtiği süreçte 15 Temmuz ruhunu sürekli canlı tutmak adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu yarışmada önemli olan birinci olmak değil önemli olan şehitlerimizi bir kez daha anmak oldu. Ben yarışmaya katılan bütün öğrencilerimize, destek olan kurumlarımıza, okul müdürleri ve Beden Eğitimi öğretmenlerine ve koşu boyunca yolları kapatarak güvenlik önlemi alan emniyet mensuplarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

15 TEMZ TOPLU

Comments are closed.